Hem Yasalara, Hem De Özel Sektör Gerçeklerine Uygun İşkur Çözümleri

Günümüzde devlet tarafından yürürlüğe konmuş ve personel maliyetlerini düşürerek işverenleri ilave istihdama özendiren pek çok teşvik uygulaması mevcut. İşverene sağlanan tasarrufun en fazla olduğu teşvik ise şüphesiz İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı (İEP). Asgari ücretli bir çalışan için program süresi boyunca, aylık 26 gün çalışma esası üzerinden 1.404 TL net ücret ödemesinin devlet tarafından karşılandığı ve 700 TL SGK&Vergi işveren maliyeti muafiyeti sağlanan İEP sayesinde işveren, bir personeli direkt SGK’lı olarak istihdam etmek yerine Kursiyer olarak göreve başlattığında bir ayda 2.104 TL, 3 aylık program sonunda ise bir kursiyerden toplam 6.312 TL net tasarruf elde ediyor. Bununla beraber, bürokratik işlemlerinin karmaşıklığı, kurum onaylarının zorluğu ve operasyonel sürecinin zor yönetilir olması bakımlarından sahada uygulaması en zor teşvik yine İşbaşı eğitim Programı…

İNKA İnsan Kaynakları olarak, söz konusu zorlukların tamamını sizlere özel çözümlerle ortadan kaldırıyoruz. Firmanıza ilave hiçbir operasyonel yük getirmeden ve işe alım süreçlerinizi etkilemeden vereceğimiz tam kapsamlı İŞKUR Danışmanlık Hizmeti ile birlikte, istihdam edeceğiniz yeni personelin, SGK’lı olarak değil, size bir işgücü kaybı yaşatmaksızın İşbaşı Eğitim Programı Kursiyeri olarak göreve başlatılması ve bu sayede firmanın tasarruf (gelir) elde etmesi için gerekli planlamayı yapıyor, kurumlar nezdinde tüm iletişimi sağlayıp gerekli onayları alıyor ve tüm operasyonel süreci sizler adına yürütüp raporluyoruz.

Bu kapsamda hizmet verdiğimiz referanslarımız hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve tek tıkla firmanız özelinde bir İŞKUR gelir projeksiyonu oluşturmak için aşağıdaki link’i kullanabilirsiniz.

Size Özel

İNKA İNSAN KAYNAKLARI
0 212 347 12 80
satis@inkaik.com

Haberler