SGK Teşvik Hizmeti

İstihdama dayalı devlet teşvikleri konusunda danışmanlık hizmeti verdiğimiz firmaların işveren maliyetlerinden tasarruf elde etmesini sağlıyoruz. Firmaların geçmiş dönemde faydalanmadıkları ve cari dönemde faydalanabilecekleri teşviklerden en doğru ve verimli şekilde faydalanmalarını amaçlayarak işveren SGK prim ödemeleri asgari düzeye indiriyoruz. 

SGK Teşvik Hizmetlerinde 7 yıllık tecrübemiz ve verimli teşvik kombinasyonunu hesaplayarak yersiz teşvik üretmeyen İNKA Teşvik Yazılımı ile iddialı olduğumuz bu alanda SGK tarafından yürürlüğe konulan yeni teşvikleri anlık olarak takip ediyoruz.

Hizmet içeriğimiz:

 • Operasyonel destek

 • Müşteri hizmetleri servisi

 • Cari ay XML hatalarının tespit edilmesi

 • İşe girişi yapılmamış personel listelenmesi

 • Potansiyel teşvikli personel adaylarının listelenmesi 

Farklı hizmetleri bir arada sunarak bordro personelinizin iş yükünü azaltıyoruz ve olası hataları engelleyerek SGK cezalarının da önüne geçiyoruz.
 

Teşvikli Aday Tespit Sistemi

Personel adaylarının  SGK tarafından sağlanan hangi teşvik kriterlerine uygun olduğunu, işe girişi yapılmadan tespit ederek verimlilik artışı sağlıyoruz.

Neden İNKA Teşvikli  Aday Tespit Hizmeti almalısınız?

 • SGK tarafından istihdamın arttırılmasına yönelik verilen teşviklerin tamamı  gerek sigortalının gerek işverenin belirli şartları sağlaması halinde mümkün olabilmektedir.

 • Sadece istihdam artışı sağlamak ilgili teşvikleri alabilmek için yeterli değildir. İşe alınacak yeni personelin teşvikli personel olması bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde istihdamı sağlanan yeni personel için teşvik alınması mümkün olmayacaktır. 

 • Teşvikli Aday Sorgulama Tespit Hizmeti ile adayın işe girişi yapılmadan önce teşvikli olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu sayede aynı kriterlere sahip birçok aday arasından teşvikleri sağlayan adayları işe almak firmalara büyük tasarruf imkânları doğurmaktadır.

 • Günümüzde her bir sigortalı için ortalama yıllık 16 bin 099 TL teşvik tasarrufu elde etmek mümkündür. Bu nedenle firmaların teşvik gelirlerini yönetebilmeleri personel giderlerinin düşürülmesinde de büyük fayda sağlayacaktır.

İNKA Teşvikli Aday Tespit Programı nasıl çalışır:

 1. Firma yetkilisi, kendisine öncesinde tanımlanan “Sistem Üyeliği” ile programa giriş yapar,

 2. İşe alım yapmayı planladığı adayların TC Kimlik numaralarını sisteme aktarır,

 3. Adaylarının hangilerinin 17103, 27103,6111, 2828, 27256, 6645 teşviklerinden faydalanma hakkı olup olmadığını listeler.

İNKA Teşvikli Aday Tespit Programı sayesinde personel seçiminde teşviklere uygun işe alım gerçekleştirilir ve adayın firmada çalışacağı süre zarfında yaklaşık teşvik tasarrufu hesaplanabilir. Firma tarafından  yetkilendirilen personel, bu bilgiler haricinde şirkete ait SGK verilerini göremez ve bilgi güvenliğiniz koruma altında olur.
 

Sicil Bazlı Potansiyel Teşvik Verimlilik Yönetimi

Sicil bazlı olarak potansiyel teşvikli personellerin işyerlerinde çalışan sayısının arttırılması halinde oluşacak ek teşvik kazancını hesaplayarak, ihtimal hesaplamasına ait simülasyon sunuyoruz.

Önemli noktalar:

 • SGK istihdam teşvikleri, istihdam artışıyla orantılı olarak fayda sağlar ancak istihdam artışı tek başına yeterli değildir. İşyerinizde çalışanların, potansiyel teşvikli personel kapsamında işe alınmasının da sağlanması gerekir.

 • Potansiyel teşvikli personellerin SGK sicil bazında  işyerlerinin ortalama hesabına göre kaç personel artışı ile teşvik listesine ekleneceği karmaşık bir hesaplama gerektirmektedir. Kurguladığımız simülasyon yapısıyla personel azalışı ve artışı halinde kaç personelin teşvik kazancı veya teşvik kaybının olabileceğini saniyeler içinde otomatik olarak hesaplanabilir.

 • İşe alım planlamanızı, ilgili SGK sicil numaranızdaki işyerinin ortalama hesabıyla kontrol ederek yönetmeniz, işe alınan personel maliyetinin ek teşvikli personel ile ne kadar azalabileceğini  anlık olarak görebilmenize ve teşvik gelirinizi arttırmanıza olanak sağlamaktadır.