Katma Değerli İşe Alım Hizmeti

Amacımız; firmaların tam olarak aradığı yetkinliklerdeki adayları, en hızlı şekilde firmalarla buluşturmaktır. Bu amaç doğrultusunda firmaya özel çalışan İşe Alım Uzmanlarımız kanalıyla kurum kültürünü özümser, geleneksel ve yenilikçi Seçme & Yerleştirme metodlarını bir arada kullanır, ayrıca pro aktif saha çalışmaları ile firmaya ve pozisyona özel projeler üreterek süreci işleterek doğru adaylar üretiriz. Ayrıca; kariyer portallarında üyelikleri bulunmayan İNKA Özel Aday Veri Tabanı sayesinde beklentileri aşan bir hız ve sayıda aday yönlendirmesi sağlayarak, beklentileri aşan bir müşteri deneyimi sunarız.

İşe Alım ve İK Süreç Danışmanlığı

1. İş metodumuza güveniyoruz

Her işi bir proje olarak görür, ilgili pozisyonlar ile ilgili müşteriyi iyi dinler, doğru anlar ve pozisyonun doğru ve zamanında kapatılması için hangi metodlar gerekliyse onları uygularız. Doğru bir müşteri deneyimi oluşturmak için operasyonel yük ve maliyetlerden kaçınmayız. Katma Değerli İşe Alım Hizmeti olarak adlandırdığımız bu “her pozisyonu bir proje olarak değerlendirme” metodumuza güveniyor, bu metod sayesinde müşteri beklentilerini aşan performanslar ortaya koyuyoruz. Müşteri perspektifinden İNKA işe alım süreci şu şekilde görünüyor: Firmanın yetkin bir işe alım uzmanı var. Firmayı tanıyor, pozisyonun gerekliliklerini biliyor. Bu uzmanın elinde her türlü enstrüman sınırsız şekilde mevcut hatta hiç kimsede olmayan bir aday veri tabanı mevcut.

Sahada yapılması gereken bir faaliyet varsa, zamanı, aracı, yardımcıları her şeyi eksiksiz mevcut. İşte böyle bir uzmana sahip firma bir personel ihtiyacı duyduğunda bu kendi işe alım uzmanından nasıl bir verim elde edecekse, İNKA’ya delege edilen işten de aynen o şekilde bir performans alıyor.

2. Aday Veri Tabanı

İNKA 2001 yılından bu yana dönemsel ve part time personel temin hizmeti üretmektedir. Bu taraftaki çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu aday havuzundan her sene mezunlar verilir. Bu mezunlar artık dönemsel veya part time işler değil tam zamanlı işler arayan lisans veya üzeri mezuniyeti bulunan adaylardır.

İNKA bu adayları bir call cycle düzeniyle arayarak, ilgili özgeçmişleri sürekli güncel tutar. Örneğin 2009 yılında kongrelere çevirmen veya supervisor olarak gönderdiği yüzlerce aday şu anda 30’lu yaşlarında çeşitli sektörlerde, Uzman, Sorumlu veya Direktör olarak görev yapmakta veya iş aramaktadırlar.

İNKA bu adaylar için üniversite döneminde harçlıklarını kazandıkları, sonraki yıllarda da kendilerini çeşitli iş görüşmelerine gönderen bir İK firmasıdır. Bu dostluk ve işbirliği İNKA’ya, yeni bir pozisyon geldiğinde söz konusu aday veri tabanını filtreleyip, uygun özellikteki adaylara iş teklif edebileceği yüzlerce dost aday sağlar.

3. Bütünleşik Hizmet sağlayabilmek

İNKA outsource ve teknik bordro ile SGK veya İşkur Teşvik Hizmetleri de üretmektedir. Bu sayede aranan aday için müşteri başkaca bir hizmet almak istiyorsa tek elden ilgili hizmet İNKA tarafından üretilebilir.

Ayrıca; İNKA SGK ve İşkur tarafında teşvike uygun aday bularak, firma için ilgili işe alım hizmetini ücretsizleştirebilir hatta firmaya; işe alım hizmetini ücretsiz almış, üzerine bir de teşvik geliri elde etmiş bir deneyim yaşatabilir.

2009’dan bu yana uzman ekiplerimizle, teknik alt yapı gerektiren pozisyonlar da dahil olmak üzere; sektör, il ve pozisyon ayırt etmeksizin, Beyaz Yaka ve Mavi Yaka taraflarında iş ortaklarımıza başarıyla hizmet üretiyoruz.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Bilişim / Teknoloji

İnşaat / Gayrimenkul

Sağlık

Tekstil

Sigortacılık

Hızlı Tüketim

Üretim

Diğer Sektörler

Katma Değerli İşe Alım Sistemimizdeki Hizmetlerimiz

İşe Alım

İK Süreç Analizi Kurulumu

Performans Yönetimi

Ücret Yönetimi

Kariyer Yönetimi

Eğitim Yönetimi

İş Analizi

Motivasyon Yönetimi

Organizasyonel Gelişim