PARLAYAN YILDIZLAR (İş Arayan Adayın Halinden En Çok İşe Alımcılar Anlar)

Son zamanlarda bize gelen aday başvuruları ve geri bildirimlerini değerlendirdiğimizde ;özellikle de yeni mezun arkadaşlarımızın benzer geri bildirimleri çok dikkatimizi çekmeye başladı.

Üniversitelerden yeni mezun ve hatta mezuniyetinin üzerinden bir hayli zaman geçmiş ve iş bulamamış arkadaşlarımızın ortak isyanı; ilanların çoğu deneyimli kişilere hitap ediyor, biz herhangi bir deneyimimiz olmadan nasıl iş bulacağız şeklindeydi. Burada İnka olarak üzerimize düşen ne yapabiliriz diye ön araştırma ve çalışmalar yaptık.

Herkesin problemini çözebilmemiz tabi ki mümkün değildi ve bir proje geliştirmeye karar verdik.İnsan kaynakları alanında eğitimler almış (çalışma ekonomisi, işletme, insan kaynakları gibi bölümlerden mezun) gerçekten insan kaynakları alanında deneyim elde etmek, yeteneğini geliştirmek isteyen, sorumluluk bilinci ve araştırma yeteneği yüksek arkadaşlarımızı başvurular ve mülakatlar üzerinden değerlendirdik. Bu doğrultuda hem İnka’nın yüzü olabilecek, hem kendine yatırım yapmak isteyen yeni mezunlarımızla eğitim sürecini başlattık.

Yıl içerisinde 2 ya da en fazla 3 grup şeklinde yapacağımız bu çalışmalarda işe alım ve insan kaynakları süreci ile ilgili belirli periyotlarda eğitimler verip çeşitli sınavlardan geçireceğiz.

Buradaki amacımız deneyimi olmaması sebebiyle iş bulamayan arkadaşlarımıza şirketimizin fiziki şartlarından ve danışmanların bilgi paylaşımından faydalandırıp alt yapılarını oluşturmak…
İş bulduklarında bizim payımıza sadece parlayan yıldızlarımızla gurur duymak düşecek.

İşimiz insan kaynağı ise; başarımızın sırrı, insan hayatına dokunmakta saklı…

info@inkaik.com

Haberler