Yasalara Uygun Olmayan İşkur Teşvik Uygulamaları Kabusunuz Olmasın

İstihdamı arttırmaya dönük olarak özel sektöre sağlanan en katma değerli teşviklerden biri olan İşbaşı Eğitim Programı (İEP), yasalara uygun ve tam uygulandığında işverenlere, personel sirkülasyonunu düşürmek ve tasarruf elde etmek gibi temel kazanımlar sağlıyor. Bilindiği üzere; İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı (İEP) ile asgari ücretli bir çalışan için program süresi boyunca, aylık 1.404 TL net ücret ödemesinin devlet tarafından karşılanıyor ve yaklaşık 700 TL SGK&Vergi maliyeti muafiyeti sağlanıyor. Böylelikle işveren bir ayda 2.104 TL, 3 aylık program sonunda ise bir kursiyerden toplam 6.312 TL net tasarruf elde ediyor.

Bu kazanımları elde etmeye giden yolda; tüm süreçlerin Aktif İşgücü Yönetmeliği ve Genelgesi’ne uygun şekilde yürütülmesi gerekiyor. Aksi durumda ve programın ruhuna uygun olmayan uygulamalar tespit edildiğinde işverenler maddi para cezası ve gelecek yıllar için yasaklanma riskleriyle karşı karşıya kalabiliyor.

İNKA İnsan Kaynakları olarak özel çözümlerimizle, firmanıza ilave hiçbir operasyonel yük getirmeden ve işe alım süreçlerinizi etkilemeden vereceğimiz İŞKUR Danışmanlık Hizmeti ile birlikte İşbaşı Eğitim Programını tam potansiyelle uygulanabilir hale getiriyor ve bu tasarrufu (geliri) sizler adına realize ediyoruz. Tüm bunların yanı sıra; program başlangıcı, devamı ve sonrasında İŞKUR’un işverenlerden tüm beklentilerini, çalışan sayısı ve istihdam taahhüdü takibi konularını büyük bir titizlikle yönetip, raporluyoruz. Böylelikle müşterilerimiz için yasalara uygun ve sürdürülebilir İŞKUR Projeleri üretip, tam kapsamlı hizmetimiz ile işveren için sıfır riskli bir operasyon yürütüyoruz.

Bu kapsamda hizmet verdiğimiz referanslarımız hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve tek tıkla firmanız özelinde bir İŞKUR gelir projeksiyonu oluşturmak için aşağıdaki link’i kullanabilirsiniz.

Size Özel

satis@inkaik.com

Haberler