Bize Ulaşın

5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve GSS Kanunu’nun 80. Maddesi’nde sigorta priminden muaf kalemler olup; kişilere, mesleklere ve yapılan işe göre analiz yapılarak firmanın söz konusu muafiyetlerden faydalanarak sigorta primlerinde tasarruf yapması sağlanmasıdır.

Firmaların bordro denetimi yapılarak tasarruf edilen veya edilecek olan bordro kalemlerinin analizinin yapılması ve müşteriye sunulmasıdır. Böylece firmaların yaptıkları işlemlerin doğruluğunu teyit etmeleri ve aynı zamanda da ek tasarruf kalemlerinin şirketlerine sağlayacağı avantajları öğrenmeleri amaçlanmaktadır. 

Bordro Tasarruf Danışmanlığının İçeriği Nedir?

  • Firmanın tüm bordroları, kişilerin meslek kodları, medeni durumları ve çocuk sayıları incelenir.
  • Toplam tasarruf tutarı tespit edilir.
  • Firmaya sunulan rapor sonrasında söz konusu süreçlerin birlikte yürütülmesi sağlanır.
  • Senede 1 kere yapılır 

Bordro Tasarruf Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Personel giderleri işletmelerin en önemli gider kalemlerinden biridir. Günümüzde sadece SGK giderleri çalışanın brüt ücretinin %32,50’sine denk gelmektedir. Kanunun sağlamış olduğu istisnaların uygulanması ile bu gider kaleminde önemli ölçüde azalma meydana gelebilmektedir. Ancak söz konusu tasarrufun sağlanabilmesi için mevzuat desteği ve takip edilebilir bir sistem gerekmektedir. Personel Bordro Tasarruf Sistemi ile mevzuat, düzenleme, takip ve kontrol işlemlerini sizler için yapıyoruz.

Bordro Tasarruf Danışmanlığı Size Ne Faydalar Sağlar?

  • İşveren gider kalemlerinin önemli ölçüde azaltılması.
  • Personel verilerinin karşılaştırılması ile firmaya uygun modeldeki istisnaların uygulama alanının sağlanması