Bize Ulaşın

Adayların sadece T.C. Kimlik numaralarını kullanarak yapabileceği bir sorgulama ile 17103, 27103, 6111, 2828, 6645 teşviklerinden faydalanma hakkı olanların hızlıca tespit edilip, teşviklere uygunluğu neticesinde öncelikli personelin firmada çalışacağı süre zarfında sağlayacağız teşvik tasarrufunu kolayca hesaplanmasıdır. 

Teşvikli Aday Tespiti İçeriğinde Neler Var?

  • Personel adaylarının işe girişi yapılmadan, SGK tarafından sağlanan teşvik kriterlerinden hangisine uygun olduğunun tespit edilmesi 
  • Firma yetkilisinin kendisine öncesinde tanımlanan “Sistem Üyeliği” ile programa giriş yapabilmesi,
  • İşe alım yapılması planlanan adayların T.C. Kimlik numaralarının sisteme aktarılması,
  • Adaylarının hangilerinin 17103, 27103,6111, 2828, 6645 teşviklerinden faydalanma hakkı olup olmadığının listelenmesi.
  • Personel seçiminde teşviklere uygun işe alım gerçekleştirilmesi ve adayın firmada çalışacağı süre zarfında faydalanacağı yaklaşık teşvik tasarrufunun hesaplanması. 
  • Firma tarafından yetkilendirilen personel, bu bilgiler haricinde şirkete ait SGK verilerini göremez ve bilgi güvenliğiniz koruma altında olur.

Teşvikli Aday Tespiti Neden Gerekli?

SGK tarafından istihdamın arttırılmasına yönelik verilen teşviklerin tamamı gerek sigortalının gerek işverenin belirli şartları sağlaması halinde mümkün olabilmektedir. Sadece istihdam artışı sağlamak ilgili teşvikleri alabilmek için yeterli değildir. İşe alınacak yeni personelin teşvikli personel olması bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde istihdamı sağlanan yeni personel için teşvik alınması mümkün olmayacaktır. 

Teşvikli Aday Sorgulama Tespit Hizmeti ile adayın işe girişi yapılmadan önce teşvikli olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu sayede aynı kriterlere sahip birçok aday arasından teşvikleri sağlayan adayları işe almak firmalara büyük tasarruf imkânları doğurmaktadır.

Teşvikli Aday Tespiti Şirketlere Ne Fayda Sağlıyor?

  • Firmanın işe alacağı personel adaylarının, istihdam edilmeden önce bir SGK Teşvikine uygun olup olmadığı analiz edilerek, aynı kriterlere sahip birçok aday arasından teşvikleri sağlayan adayları işe alarak tasarruf etme imkânı elde edeceksiniz.
  • Teşvike uygun adayların en uygun ve en tasarruflu hangi SGK teşviklerinden yararlandırılacağı tespit edilir.

Teşvikli Aday Tespiti ile Ne Kadar Tasarruf Edebilirsiniz?

Günümüzde her bir sigortalı için ortalama yıllık 9.307,44 TL, maksimum 69.806 TL tasarruf elde etmek mümkündür. Bu nedenle firmaların teşvik gelirlerini yönetebilmeleri personel giderlerinin düşürülmesinde de büyük fayda sağlayacaktır.