Bize Ulaşın

Teşvikli personellerinizin teşvik süreleri bitmeden başka şubelere nakil yapılması durumunda, teşvik kaybını önleyen sistemdir. 

Teşvikli personelin teşvik sürecinin devam ettiği sicilde kalmasını ve nakil işlemleri sırasında teşvik kaybının minimum olmasını sağlayan bir denetimdir. Aynı zamandan teşviksiz personelin nakil yapıldığı sicilde kişi sayısını arttırarak ortalama kaynaklı teşvikten faydalanamayan personellerin de teşvike uygunluğu sağlanmaktadır. 

Nakil Nedeniyle Teşvik Kaybı Analizinin İçeriği Nedir?

  • Nakil yapılmak istenen personellerin İşe giriş/çıkış kodları
  • 16 koduyla çıkışı yapılıp teşvik kaybına neden olan personel detaylarının müşteri ile paylaşılması
  • Nakil yapılacak en doğru personel adayının tespiti

Nakil Nedeniyle Teşvik Kaybı Analizi Neden Gerekli?

Çok sicile sahip şirketlerde sık sık şubeler arası personel transferi yapılır. Bu transferler yapılırken personellerin teşvik durumlarının kontrol edilmemesi sebebiyle teşvike uygun olan personellerin teşvik hakları kaybolur. Bu analiz, nakil yapılacak personel seçiminde destek sağlamakta, böylece nakil sırasında yaşanan teşvik kayıplarının da önüne geçilmektedir.

Nakil Nedeniyle Teşvik Kaybı Analizi Ne İşe Yarıyor?

  • Teşvikli personellerin teşvik süreleri bitmeden başka şubelere nakil yapılmasının önüne geçerek teşvik kaybının önlenmesi 
  • Şube değişikliği yapılacak personellerin nakil ile teşvik kaybını engellemek üzere nakil yapılacak personel seçiminde firmaya destek sağlanması.
  • Nakli yapılacak personellerin teşvik uygunluğu kontrol edilerek hangi personellerin geçişinin yapılacağının belirlenmesi.
  • Teşviksiz personelin nakil yapıldığı sicilde, kişi sayısını arttırarak ortalama kaynaklı teşvikten faydalanamayan personellerin teşvike uygunluğunu sağlayarak teşvik kazancının arttırılması