Bize Ulaşın

Kontrolü kolay ve kullanışlı yazılım ekranı ile, beyanname işlemleri sırasında işsizlik borcu, prim borcu, idari para cezası gibi borçlarla ilgili yaşanılacak problemleri önceden tespit etmek ve gerekli bilgi akışının sağlanmasıdır. 

Sicil Bazlı Borç Raporunun İçeriği:

SGK E-borcu yoktur ekranı

Sicil Bazlı Borç Raporu Neden Gerekli?

Ocak 2022 döneminden itibaren işverenlerin, Türkiye genelindeki işyerlerinden herhangi birinin yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borcunun bulunması halinde, beş puanlık prim indiriminden yararlanması mümkün değildir. Bu indirimden yararlanmak için yapılacak Türkiye geneli borç sorgulaması artık daha da önemli hale gelmiştir. Bu rapor ile borcu olan iş yeri sicilleri toplu bir şekilde görüntülenmekte ve olası kayıpların önüne geçebilmektedir.

Sicil Bazlı Borç Raporu Ne İşe Yarıyor?

  • Sicil adedi fazla olan firmalarda %5 indirimden yararlanmak için günlük rutin kontrol ve bilgilendirmeler ile beyanname işlemleri sırasından yaşanan sorunların önüne geçilmesi
  • Ocak 2022 itibari ile beş puanlık indirimden faydalanmada Türkiye geneli borç sorgulaması esas alınacağı için borçlu sicillerinin toplu bir şekilde görüntülenmesi, olası kayıpların önüne geçme imkanı.
  • İşsizlik borcu, prim borcu, idari para cezası gibi borç kalemlerinizi detaylı olarak görüntülenmesi 
  • Beyanname işlemleri sırasında borçla ilgili yaşanılacak problemleri önceden tespiti, konuyla ilgili gerekli bilgi akışının kurum içinde sağlanması.